Děti

 Kamarádi Vincek a Vrtulák: přečti si zde

Tato stránka je určena výhradně dětem! 

                         

 

Ahoj,

asi tě sem přivedla nějaká starost. Může to být problém ve škole, s kamarády, možná si nerozumíš s rodiči nebo se rodiče často hádají. Děti ke mně taky chodí, když je bolí hlava, břicho, nechce se jim jíst nebo mívají špatné sny. Někoho trápí to, že je celý den na počítači nebo se pere s dětmi a nemůže přestat. Je důležité řešit problémy včas.

Co budu u psychoterapeuta dělat?

Budeme si povídat o tom, co rád děláš, zda máš kamarády a také o tom, co tě trápí. Jak to probíhá u terapeuta se můžeš podívat na tomto videu: zde.

Bude tam máma nebo táta se mnou?

Když přijdeš poprvé, rodiče budou s tebou v místnosti, ale také mohou čekat venku.

A co když nebudu chtít mluvit?

Když někdo na terapii nemluví, nic se neděje. Řada lidí se stydí. Místo mluvení můžeš kreslit, modelovat nebo něco postavit v písku. Také můžeš poslouchat uklidňující hudbu.

Když něco řeknu, dozví se to rodiče?

Co řekneš terapeutovi je jen mezi vámi, ale někdy je třeba říci tajemství druhým lidem. Když taková situace nastane, budeme si o tom spolu předem povídat.

Kolikrát tam půjdu?

Někomu stačí přijít jednou, jiný chodí opakovaně. To záleží na tobě a na tvém rodiči.

Zavolej nebo napiš, těším se na tebe!

Nechce se ti přijít?

Nezůstávej se svým trápením sám/a! Obrať se na někoho a svěř se mu. Můžeš napsat mně nebo zavolat na Linku bezpečí: je to zadarmo, nemusíš říkat svoje jméno a můžeš je kontaktovat kdykoliv během dne i v noci.  www.linkabezpeci. tel: 116 111.