Práce s tělem

Relaxace

Jste v trvalém napětí a neklidu, abyste dostáli požadavků v práci, doma, u svých blízkých či sami před sebou? Vyzkoušejte uvolnění pomocí relaxace. Relaxace je považována za účinnou prevenci, psychohygienu i terapii zároveň. Má bezprostřední uklidňující vliv na vegetativní nervový systém a také pozitivně ovlivňuje psychosomatické poruchy (poruchy spánku, bolesti hlavy, potíže se zažíváním aj.).

Schopnosti relaxovat se lze naučit. Relaxace probíhá zpravidla vleže na podložce (příp. vsedě v křesle) a trvá 30 – 45 min. Lze doporučit Schultzův autogenní trénink (pracuje s nácvikem pocitu tíže, tepla, vnímání pravidelného dechu a tepu srdce) a Jacobsonovu progresivní relaxaci (střídá napínání a uvolňování svalů). Relaxace obsahuje rovněž prvky imaginace (představa louky, potoka, moře),  aromaterapie a zvuků přírody.

Dlouhodobější účinky pro své zdraví pocítíte při častém opakování. Když si tuto metodu osvojíte, můžete potom pravidelně relaxovat sami doma.

Cena: 400 Kč/50 min

Vezměte si s sebou pohodlný oděv.

 

Relaxace dětí

Rovněž u dětí je relaxace vhodnou metodou k odbourávání stresu a při řešení konfliktních situací, které děti zažívají. Jejich život není „dětsky“ prostý a jednoduchý. Jedním z nejčastějších stresorů bývá školní prostředí. Realaxace u dětí trvá jen pár minut, proto ji kombinuji s rozhovorem a dalšími hravými technikami. Využívám imaginaci (např. Na létajícím koberci) aj pohádkové příběhy.

Doporučené zdroje pro děti:

Šimanovský , Kučerová: Maková zrníčka. Krátké relaxace pro děti – CD

Muller: Příběhy z měsíční houpačky

Ehrlin: O slůněti, které chtělo usnout

 

 

 

Klasická relaxační a regenerační masáž

Masáží urychlujeme celkovou regeneraci organismu, tělo se okysličuje (aktivizuje látky, které se zde nacházejí) a zbavuje odpadních látek. Prokrvením kůže se zlepšuje svalová činnost a odbourává se napětí a stres.

Před masáží nejezte 2 hodiny těžké jídlo, nepijte alkohol, jděte na WC. Po masáži si dopřejte odpočinek, nevykonávejte žádnou náročnou fyzickou práci. V ceně masáže je čas zahrnutý na krátký odpočinek po proběhlé masáži.

 

Ceník

Masáž zad a šíje………………… 45 min (10 min odpočíváte), celkem 60 min/700 Kč

Masáž dolních končetin……..25 min/350 kč

Masáž horních končetin……..25 min/350 kč

Celková masáž……………………90 min/1200 Kč

 

Kontraindikace masáže:

  • stav vyčerpanosti
  • teplota, akutní zánětlivé a infekční onemocnění
  • poranění kůže, místo křečových žil
  • nádorové onemocnění
  • krvácivé stavy
  • onemocnění břišních orgánů
  • gravidita